Wydawca treści Wydawca treści

Odpad zdasz, drzewko masz

Pod takim hasłem w miejscowości Dobra odbyła się 29 lipca 2017 roku akcja segregacja w ramach Zachodniopomorskich Warsztatów Ekologii.

Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik warsztatów otrzymał drzewko do posadzenia np. w przydomowym ogródku, w zamian za dziesięć butelek pet i pięć zużytych baterii.

Nadleśnictwo Nowogard w ramach współpracy z Gminą Dobra dostarczyło sadzonki drzew: gatunki lasotwórcze – dąb, świerk, lipa, sosna oraz ozdobne  jak np. żywotnik czy bukszpan.


Konkurs "Europejski Tydzień Leśny"

KONKURS EUROPEJSKI TYDZIEŃ LEŚNY

KONKURS:POKAŻ NAM CO ZNACZĄ DLA CIEBIE EUROPEJSKIE LASY!
Jeśli masz od 5-19 lat, głowę pełną pomysłów oraz talent artystyczny, koniecznie weź udział w Konkursie Plastycznym w ramach Europejskiego Tygodnia Leśnego. Wystarczy, że narysujesz lub namalujesz obraz przedstawiający temat: „Lasy, nasze wspólne dobro". Przedstaw w swojej pracy Europejskie lasy oraz korzyści jakie one przynoszą, i podziel się swoimi pomysłami z innymi osobami z Twojej okolicy! Twoja praca ma szansę zawisnąć na specjalnej wystawie podczas Europejskiego Tygodnia Leśnego w Warszawie, w październiku, oraz może zostać opublikowana w kalendarzu Europejskiego Tygodnia Leśnego.


KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
Konkurs Plastyczny a ramach Europejskiego Tygodnia Leśnego skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Przewidziane są trzy kategorie wiekowe uczestników konkursu:
 Od 5 do 8 lat
 Od 9 do 12 lat
 Od 13 do 19 lat
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
Prace mogą być narysowane, namalowane, naszkicowane jak również stworzone w formie cyfrowej. Do wykonania pracy można użyć: pióra, ołówka, kredek, węgla, farb olejnych, akrylowych oraz akwarelowych. Aby zgłosić pracę należy ją zeskanować lub sfotografować i załączyć w formacie JPEG w wyznaczonym miejscu w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.fao.org/about/meetings/european-forest-week/art-contest. Maksymalny rozmiar pliku wynosi 5 MB. Zwycięska oraz trzy wyróżnione prace będą wybierane w trzech kategoriach wiekowych. Prace można przesyłać do 31 lipca.


CO MOŻNA WYGRAĆ?
Informacja o osobach nagrodzonych pierwszym i drugim miejscem w trzech kategoriach wiekowych będzie zamieszczona na stronie internetowej Europejskiego Tygodnia Leśnego (9 - 13 października 2017 r.). Wyniki konkursu będą również ogłoszone podczas wystawy w Warszawie zorganizowanej w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Leśnego, a prace osób które zajęły pierwsze i drugie miejsca zostaną opublikowane w kalendarzu Europejskiego Tygodnia Leśnego. Osoby te otrzymają również kopię kalendarza ze swoją pracą, a zwycięzcom zostaną dodatkowo wręczone Certyfikaty Uznania.


WIĘCEJ INFORMACJI
Aby dowiedzieć się więcej szczegółów o konkursie i zapoznać się z pełnym regulaminem uczestnictwa, odwiedź stronę Europejskiego Tygodnia Leśnego.


Studenci Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z wizytą w nowogardzkich lasach

W dniu 19.06.2017 r na terenie Nadleśnictwa Nowogard odbyły się jednodniowe ćwiczenia terenowe studentów ostatniego semestru stacjonarnych studiów magisterskich na kierunku Leśnictwo.

W trakcie wizyty terenowej studenci pod okiem opiekuna profesora dr. Hab. Andrzeja Czerniaka mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami odnowień naturalnych buka, zagadnieniami ochrony pożarowej lasów, infrastruktury drogowej oraz poznać niezwykle malowniczo położony na terenie leśnictwa Węgorza obiekt retencji nizinnej.

W obiekcie edukacyjnym  „Zielona Kuźnia" w Płotkowie nastąpiło oficjalne zakończenie pobytu. Pozostaje nam jako gospodarzom mieć nadzieję, że przedstawione zagadnienia okażą się przydatne w niedalekiej już perspektywie pracy zawodowej na rzecz Polskich lasów.


Siedziba Nadleśnictwo Nowogard
Nadleśnictwo Nowogard
91 39 20 640
91 39 20 982

 ul. Radosława 11

72-200 Nowogard

Nadleśniczy
Tadeusz Piotrowski
91 39 20 640
Zastępca Nadleśniczego
Kazimierz Dekański
91 39 20 640
Inżynier Nadzoru
Tomasz Kamiński
91 39 20 640
Główny Księgowy
Andrzej Zaczek
91 39 20 640

Dział Gospodarki Leśnej

Michał Dekański
Specjalista Służby Leśnej d/s gospodarki drewnem
Tel.: 91 39 20 640
Bartłomiej Duda
Starszy specjalista Służby Leśnej d/s zagospodarowania lasu
Tel.: 91 39 20 640
Natasza Kaczmarek
Starszy specjalista Służby Leśnej d/s technicznych i stanu posiadania
Tel.: 91 39 20 640
Dorota Bielska
Starszy specjalista Służby Leśnej d/s technicznych i ochrony lasu
Tel.: 91 39 20 640
Magdalena Kwaśna
Specjalista Służby Leśnej d/s użytkowania lasu
Tel.: 91 39 20 640
Krzysztof Kożybski
Specjalista Służby Leśnej d/s ochrony przeciwpożarowej
Tel.: 91 39 20 640

Dział Finansowo-Księgowy

Hanna Bulińska
Starsza księgowa
Tel.: 91 39 20 640
Danuta Śliwińska
Starsza księgowa
Tel.: 91 39 20 640
Rafał Cichecki
Księgowy
Tel.: 91 39 20 640
Teresa Kowalska
Starsza księgowa
Tel.: 91 39 20 640
Bożena Gudełajska
Starsza księgowa
Tel.: 91 39 20 640

Posterunek Straży

Romuald Brzozowski
Starszy strażnik leśny peł. funk. komen. posterunku straży leśnej
Tel.: 694064222
Henryk Pawlaczyk
Strażnik leśny
Tel.: 668137250

Dział Administarcyjno-Gospodarczy

Henryk Wojnowski
Sekretarz
Tel.: 91 39 20 640
Jan Masłowski
Specjalista d/s inwestycji i remontów
Tel.: 91 39 20 640
Barbara Wybrzak
Specjalista d/s administracyjnych
Tel.: 91 39 20 640
Maciej Kozieł
Specjalista d/s administracyjnych
Tel.: 91 39 20 640
Danuta Szpakowska
Sekretarka
Tel.: 91 39 20 640

Stanowisko d/s pracowniczych

Zofia Przybyszewska
Specjalista d/s pracowniczych
Tel.: 91 39 20 640

Stanowisko d/s administrowania SILP

Rafał Maruszewski
Specjalista Służby Leśnej d/s administrowania SILP
Tel.: 91 39 20 640

Zielone Przedszkole w Zielonej Kuźni

Grupa „Żabek” i „Elfów” z Zielonego Przedszkola w Nowogardzie odwiedziła obiekt edukacyjny Nadleśnictwa Nowogard 16.05.2017 roku.

Wiosna w rozkwicie … dzieci przywitał radosny śpiew ptaków, soczysta zieleń roślin i unoszący się wokół pyłek sosny (również sprawca magicznych plam na kałużach). Na przykładzie mniszka lekarskiego rozpracowaliśmy wiatrosiewność - dzieci były tego dnia pomocnikami wiatru.

Podczas spaceru po lesie szczególną uwagę zwróciliśmy  na ślady działalności leśnika: siatkę grodzeniową (chroniącą młode drzewka przed zgryzaniem), numer drogi przeciwpożarowej umieszczony na drzewie (niezbędny podczas akcji gaśniczej), pniaki po ściętych drzewach (drewno jest niezbędnym do funkcjonowania człowieka surowcem) i posadzone w to miejsce młode sadzonki buka. 

Tradycyjnie było też ognicho i pamiątkowe sówki-odblaski, które ozdobiły kurteczki dzieci.

Nie było tak do końca idealnie w tym lesie … wiosna to przecież pora wzmożonej aktywności owadów – komary mają teraz swoje „pięć minut". Na następną wizytę polecamy zabrać większą ilość środka odstraszającego owady ;-)   


1000 drzew na minutę w Nadleśnictwie Nowogard

21 kwietnia na terenie leśnictwa Radosław leśnicy wspólnie z samorządowcami oraz przedstawicielami organizacji społecznych uczestniczyli w sadzeniu lasu.

W akcji 1000 drzew na minutę uczestniczyli między innymi: Starostwo Powiatowe w Goleniowie z Panem starostą na czele, Burmistrz Nowogardu, Wójt Gminy Osina,  Wójt Gminy Przybiernów, Nowogardzki Dom Kultury, przedstawiciele radnych Gminy Nowogard,  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Nowogardzie, Koło PZW Nowogard „Tęczak",  Koło PZW nr 36 NOWOGARD –MIASTO,  Liga Ochrony Przyrody, Nowogardzki Dom Kultury, Nowogardzkie Stowarzyszenie 4 X 4 offroad factory, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nowogard, Komenda Powiatowa Państwowej  Straży Pożarnej w  Goleniowie. Wszystkim Naszym Przyjaciołom uczestniczącym w tym szlachetnym wydarzeniu serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok !!!


Życzenia Wielkanocne


Koordynacyjna narada przeciwpożarowa

W dniu 10 marca 2017 r. w Nadleśnictwie Nowogard odbyła się Przeciwpożarowa Narada Koordynacyjna.

W naradzie wzięli udział przedstawiciele:

 • Urzędu Wojewódzkiego
 • Urzędu gminy Stargard
 • Urzędu gminy Kobylanka
 • KM PSP Szczecin
 • KP PSP Stargard
 • KP PSP Łobez
 • KPP Stargard
 • KPP Łobez
 • KP Nowogard
 • Enea
 • Komendant Gminny OSP W Maszewie
 • Komendant Gminny OSP w Dobrej
 • Komendant Gminny OSP w Nowogardzie
 • Nadleśnictwa Kliniska
 • Nadleśnictwa Goleniów
 • Nadleśnictwa Rokita
 • Nadleśnictwa Nowogard

Głównym celem narady było przygotowanie się do nowego sezonu w ochronie lasów przed pożarami, który rozpoczął się 13 marca 2017 r.  Poszczególne Nadleśnictwa przedstawiły analizy pożarów i ich przyczyny powstania  oraz koszty  poniesione  na ochronę ppoż. w 2016 roku. Uczestnicy spotkania wnieśli uwagi i wnioski,  wynikające z prowadzonej dyskusji w toku narady. Następne spotkanie za rok w Nadleśnictwie Rokita.


Zmiana krajobrazu - budowa S-6

Przedmiotem inwestycji jest budowa drogi ekspresowej S-6 na odcinku Goleniów-Nowogard. Długość projektowanej drogi wynosi ok. 19,78 km. Istniejąca droga krajowa stanowi główny ciąg komunikacyjny wschód-zachód pomiędzy drogą ekspresową S-3 relacji Gorzów-Szczecin, miastem Goleniów i miastem Nowogard.

Budowa drogi ekspresowej S-6 na odcinku Szczecin-Koszalin to zadanie, które Uchwałą Rady Ministrów zostało ujęte w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014 – 2023. Kluczowym założeniem jest osiągnięcie w 2030 roku szkieletowej sieci połączeń o standardzie dróg szybkiego ruchu dla sieci powiązań głównych ośrodków miejskich.   Do roku 2020 głównym celem krajowej polityki transportowej jest zwiększenie dostępności terytorialnej,  poprawa bezpieczeństwa  uczestników ruchu oraz poprawa efektywności sektora transportowego. 

Ponieważ inwestycja prowadzona jest w ważnym interesie społeczno-gospodarczym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nadany został rygor natychmiastowej wykonalności. Zobowiązuje ona do niezwłocznego wydania nieruchomości, opróżnienia lokali i innych pomieszczeń oraz uprawnia do faktycznego objęcia nieruchomości w posiadanie przez właściwego zarządcę drogi  tj. w niniejszym przypadku – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Aby powyższe mogło zostać zrealizowane należało/należy m.in. :

 • zachować zapisy decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na dostosowaniu drogi krajowej nr 6 do parametrów drogi ekspresowej
 • po zakończeniu prac ziemnych przeprowadzić rekultywację terenu, w celu doprowadzenia go do stanu możliwie najbliższego stanowi pierwotnemu
 • zamierzoną wycinkę drzew i krzewów, na terenach leśnych oraz w zwartych pasach zadrzewień śródpolnych, ograniczyć do niezbędnego minimum, doły po karczowaniu pni zasypać, drzewa znajdujące się w obrębie inwestycji nieprzeznaczone do wycinki  zabezpieczyć przed uszkodzeniami
 • z uwagi na występowanie w strefie oddziaływania przedsięwzięcia chronionych gatunków ptaków, zamierzoną wycinkę przeprowadzić poza sezonem lęgowym ptaków - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt. Wykonanie prac poza wskazanym okresem dopuszcza się wyłącznie w przypadku potwierdzenia przez nadzór przyrodniczy braku zasiedlonych gniazd w obrębie drzew i zakrzewień przeznaczonych do usunięcia
 • w miejscach przecięć przez drogę kompleksów leśnych wprowadzić nasadzenia drzew lub krzewów zgodnych z miejscowym siedliskiem, odgradzających otwartą ścianę lasu
 • przestrzegać zobowiązań polegających m.in. na zakazie zabijania dziko występujących zwierząt, niszczenia ich nor i lęgowisk, schronień i miejsc rozrodu
 • wybudować dolne i górne przejścia dla dużych i średnich zwierząt
 •  w celu umożliwienia swobodnej migracji średnich zwierząt i płazów, w rejonie rezerwatu „Wrzosiec" wybudować przepusty suche. Przed oddaniem drogi do użytkowania, w celu zapewnienia bezkolizyjnego przemieszczania się zwierząt w poprzek istniejącej drogi, na wysokości tego rezerwatu należy wybudować 3 przepusty wraz z systemem obustronnych stałych ogrodzeń ochronno-naprowadzających - płotki betonowe
 • zgodnie z opinią Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie przebieg prac m.in. na  stanowisku archeologicznym - Bodzęcin, realizować pod bezpośrednim nadzorem archeologicznym, a w przypadku odkrycia nieruchomych obiektów zabytkowych, warstw kulturowych lub ruchomych zabytków, przeprowadzić ratunkowe badania archeologiczne

Specustawą drogową oraz decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 09.12.2016 roku Nadleśnictwo Nowogard zostało zobowiązane do wycinki drzew i krzewów (w wieku powyżej 20 lat) z terenu objętego inwestycją . Z dniem, w którym powyższa decyzja stała się ostateczna  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała z mocy prawa, nieodpłatnie, w trwały zarząd prawie 40 ha gruntów będących do tej pory w zarządzie nadleśnictwa.

(opracowano na podstawie Decyzji nr 18/2016 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej)


Akcja na wysokości

W dniu 07.03.2017 roku na terenie Nadleśnictwa Nowogard firma Harvest wykonywała zbiór szyszek z Drzew Matecznych na potrzeby Programu Zachowania Leśnych Zasobów Genowych i Hodowli Selekcyjnej Drzew w Polsce na lata 2011 – 2035.

Wejście na drzewa wykonane zostało metodą bez kolcową. Z każdego z sześciu wyznaczonych do zbioru Drzew Matecznych zostało zebrane od 1,00 do 2,50 kg szyszek, które zostaną wysłane do Leśnego Banku Genów w  Kostrzycy.


Spotkanie "Ochrona gatunkowa ptaków"

Ochrona gatunkowa ptaków

Tematyka spotkania z dnia 02.03.2017 r „ochrona gatunkowa ptaków" min. aspekty prawne ochrony gatunkowej, formy ochrony ptaków, gat. objęte ochroną ścisłą, gat. objęte ochroną strefową, dokumentacja środowiskowa, monitoring ptaków, rozpoznawanie oraz biologia wybranych gatunków ptaków.


Konkurs fotograficzny "Las w fotografii"

 

Regulamin

Konkursu Fotograficznego „Las w fotografii"

§ 1.

Postanowienia ogólne

 1. Niniejszy Regulamin określa warunki, na jakich odbywa się Konkurs fotograficzny „Las w fotografii".
 2. Organizatorem Konkursu jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie.

§2.

Zasady Konkursu

 1. Organizator powołuje Jury Konkursu w co najmniej trzyosobowym składzie, które nadzoruje prawidłowy przebieg Konkursu oraz wybór Laureatów.
 2. Konkurs organizowanych jest w dwóch kategoriach:
  1. dla ogółu społeczeństwa, z wyłączeniem pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, przy czym uczestnikiem konkursu mogą być osoby pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych;
  2. dla pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.
 3. Uczestnikiem Konkursu nie może być członek Jury.
 4. Wybrane przez Organizatora Konkursu fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej oraz na stronie RDLP w Szczecinie.
 5. Organizator Konkursu przewiduje nagrody rzeczowe dla autorów nagrodzonych oraz wyróżnionych zdjęć.
 6. Nadsyłane zdjęcia powinny być wykonane na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz być tematycznie związane z lasem.

 

 1. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 zdjęcia.
 2. Nadesłane zdjęcia muszą być wykonane w technice cyfrowej, barwne lub czarno-białe.
 3. Zdjęcia należy przesłać w formacie JPG o minimalnej kompresji (możliwie najlepszej jakości). Krótszy bok zdjęcia musi mieć nie mniej niż 2000 pikseli.
 4. Nadesłane zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane w prasie papierowej, wydawnictwach książkowych oraz prezentowane na wystawach.
 5. Zdjęcie należy przesłać na płycie CD lub DVD na adres Organizatora: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, ul. Juliusza Słowackiego 2, 71-434 Szczecin, z dopiskiem „Las w fotografii".
 6. Do zdjęć należy dołączyć wydrukowany, wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej: www.szczecin.lasy.gov.pl

Formularz winien być wypełniony w sposób kompletny, pod rygorem nieuwzględnienia dokonanego zgłoszenia.

 1. Prace należy nadsyłać do 14 kwietnia 2017 r. O przyjęciu zdjęcia będzie decydowała data jego faktycznego wpłynięcia wraz z formularzem zgłoszeniowym do siedziby Organizatora.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia terminu nadsyłania prac.
 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia nośników
  lub zaginięcie przesyłek przesyłanych pocztą.
 4. Zabronione jest stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów fotografii pochodzących z różnych plików.
 5. Zabronione jest zwiększanie rozdzielczości fotografii.
 6. Zgłoszenie fotografii do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem Uczestnika, że przysługują mu do niej autorskie prawa osobiste
  i nieograniczone prawa majątkowe, jest uprawniony do rozpowszechniania wizerunku osób sportretowanych na fotografii, a także że przyjmuje
  na siebie odpowiedzialność wobec Organizatora za wady prawne zgłoszonych fotografii, w tym brak praw wymienionych powyżej, oraz że akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu.
 7. Materiały nadesłane na Konkurs nie będą zwracane.
 8. Autor nagrodzonych lub wyróżnionych zdjęć przenosi na Organizatora autorskie prawa majątkowe do zdjęć, a w szczególności dokonywanie opracowań zdjęć, w tym prawo do obróbki komputerowej oraz wprowadzania zmian i modyfikacji zdjęć m.in. ze względu na wymogi techniczne związane z określonymi niżej sposobami rozpowszechniania, jak również wykorzystywania takich opracowań i zezwalania na wykorzystywanie opracowań oraz bezwarunkowo zgadza się na nieodpłatne, nieograniczone czasowo ani terytorialnie wykorzystanie tych zdjęć przez Organizatora, na następujących polach eksploatacji:
  1. utrwalenie i zwielokrotnienie poligraficzne lub podobną techniką, a także utrwalenie w części lub w całości
   i zwielokrotnienie plastyczne, fotograficzne, w formie zapisu cyfrowego, niezależne od standardu, systemu lub formatu;
  2. wprowadzenie i przechowywanie w pamięci komputera;
  3. nagrywanie na urządzeniach służących do wielokrotnego odtwarzania za pomocą nośników obrazu, w tym powielanie, rozpowszechnianie i odtwarzanie zdjęć, a także innego ich używania zgodnie z postanowieniami Regulaminu;
  4. wprowadzenie do obrotu, rozpowszechnianie i dzierżawa, najem, użyczenie, elektroniczne udostępnienie na zamówienie egzemplarzy oraz ich kopii, nie wyłączając wykorzystania techniki multimedialnej, sieci Internet, sieci komórkowych i innych sieci tego rodzaju lub działających podobnie;
  5. przekazywanie i emitowanie w audycjach w środkach masowego przekazu po utrwaleniu na nośnikach obrazu;
  6. wykorzystanie do celów marketingowych i/lub promocji, w tym reklamy, sponsoringu, product placement, public relations, promocji sprzedaży Organizatora;
  7. inne przypadki rozpowszechniania zdjęć, w tym wyświetlanie zdjęć i ich utrwaleń.

   22.  Laureat uprawnia Organizatora do udzielania dalszej licencji.
 9. Uczestnik zgadza się na posługiwanie się przez Organizatora jego imieniem
  i nazwiskiem oraz stanowiskiem pracy (w przypadku uczestników Konkursu będących pracownikami PGL Lasy Państwowe) w celach informacyjnych.
 10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dane podane
  w karcie zgłoszeniowej, uniemożliwiające skontaktowanie się z laureatem
  w sprawie wręczenia nagrody. W wypadku niemożności skontaktowania się nagroda przepada po 60 dniach od ogłoszenia wyników Konkursu.
 11. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 2 miesięcy od ostatecznego terminu przyjmowania zgłoszeń.
 12. Przyznanej nagrody nie można zamienić na inną ani na ekwiwalent pieniężny.

 

§ 3.

Postanowienia końcowe

 1. Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora
  oraz na stronie internetowej: www.szczecin.lasy.gov.pl
 2. Wszelkie zażalenia z tytułu organizowanego Konkursu można zgłaszać pisemnie w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników na adres Organizatora.
 3. Zażalenia zostaną rozpatrzone przez Organizatora w terminie 14 dni
  od daty ich otrzymania.
 4. Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji Regulaminu, a także prawo do odwołania konkursu, zmiany jego warunków, jak również zakończenia konkursu bez wyłaniania Laureatów.
 5. W sprawach nieuregulowanych Regulaminem zastosowanie znajdują odpowiednie przepisy prawa.
 6. Dane Uczestników Konkursu będą chronione zgodnie z Ustawą  z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883). Uczestnikom Konkursu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 7. Udział w Konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

 


Regulamin konkursu fot. Las w fotografii.doc (Wersja 1.0)

Miniaturka Dodany przez Rafał Marek Maruszewski, 06.03.17 07:42
Generowanie podglądu może zająć kilka minut.

Wersja 1.0

Ostatnio aktualizowane przez Rafał Marek Maruszewski
06.03.17 07:42
Status: Zatwierdzony
Pobierz (54k) ODT PDF RTF SXW TXT Get URL.
Historia wersji
  Wersja Data Rozmiar  
1.0 5 Miesiące temu 54k Pobierz

FORMULARZ kategoria Pracownicy RDLP w Szczecinie.docx (Wersja 1.0)

Miniaturka Dodany przez Rafał Marek Maruszewski, 06.03.17 07:42
Generowanie podglądu może zająć kilka minut.

Wersja 1.0

Ostatnio aktualizowane przez Rafał Marek Maruszewski
06.03.17 07:42
Status: Zatwierdzony
Pobierz (14k) DOC ODT PDF RTF SXW TXT Get URL.
Historia wersji
  Wersja Data Rozmiar  
1.0 5 Miesiące temu 14k Pobierz

FORMULARZ kategoria Ogół społeczeństwa.docx (Wersja 1.0)

Miniaturka Dodany przez Rafał Marek Maruszewski, 06.03.17 07:42
Generowanie podglądu może zająć kilka minut.

Wersja 1.0

Ostatnio aktualizowane przez Rafał Marek Maruszewski
06.03.17 07:42
Status: Zatwierdzony
Pobierz (14k) DOC ODT PDF RTF SXW TXT Get URL.
Historia wersji
  Wersja Data Rozmiar  
1.0 5 Miesiące temu 14k Pobierz

sprzedaż drewna

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż jedenastu gatunków drewna wielowymiarowego, sadzonek szesnastu gatunków roślin, a w sezonie przedświątecznym – także choinek.


Sprzedaż drewna

Cennik detaliczny sprzedaży drewna obowiązujący od 08 stycznia 2016r. znajdą Państwo poniżej. Prosimy o kontakt telefoniczny, jeśli interesuje Państwa zakup drewna.

 


Cennik sadzonki 2017.pdf (Wersja 1.0)

Miniaturka Dodany przez Rafał Marek Maruszewski, 06.03.17 07:19
1 z 2

Wersja 1.0

Ostatnio aktualizowane przez Rafał Marek Maruszewski
06.03.17 07:19
Status: Zatwierdzony
Pobierz (615k) Get URL.
Historia wersji
Wersja Data Rozmiar  
1.0 5 Miesiące temu 615k Pobierz

Cennik drewna 2017.pdf (Wersja 1.0)

Miniaturka Dodany przez Rafał Marek Maruszewski, 14.02.17 08:23
1 z 1

Wersja 1.0

Ostatnio aktualizowane przez Rafał Marek Maruszewski
14.02.17 08:23
Status: Zatwierdzony
Pobierz (550k) Get URL.
Historia wersji
Wersja Data Rozmiar  
1.0 6 Miesiące temu 550k Pobierz

Relacja z akcji " Najmłodsi dla najmniejszych"

Poniżej prezentujemy zdjęcia ze szkół i przedszkoli uczestniczących w akcji dokarmiania ptaków zimą.

Przypominamy, że akcja ma na celu zaspokojenie potrzeb pokarmowych ptaków w okresie zimowym. Konieczne jest zachowanie systematyczności w dokarmianiu oraz stosowanie odpowiedniej karmy. Pokarm dla ptaków jest dostarczany do placówek oświatowych przez pracowników Nadleśnictwa Nowogard.

Osina – Zespół Szkół Publicznych

       

(zdj. Z. Natow)

Nowogard – Przedszkole nr 1

       

(zdj. archiwum przedszkola)

Nowogard - Przedszkole nr 3

       

(zdj. Krzysztof Kożybski)

Nowogard - Przedszkole nr 4

       

(zdj. Marcin Rapa)

Nowogard - Szkoła Podstawowa nr 3

       

(zdj. Bartłomiej Duda)

Długołęka - Szkoła Podstawowa

       

(zdj. archiwum szkoły)

Błotno - Szkoła Podstawowa

       

(zdj. archiwum szkoły)

Póki pokrywa śnieżna utrudnia dostęp do pokarmów naturalnych - zapraszamy do udziału w akcji oraz przekazania zdjęć z pozostałych placówek.

 

 


Sp Długołęka.JPG (Wersja 1.0)

Miniaturka Dodany przez Rafał Marek Maruszewski, 26.01.17 09:57

Wersja 1.0

Ostatnio aktualizowane przez Rafał Marek Maruszewski
26.01.17 09:57
Status: Zatwierdzony
Pobierz (164k) Get URL.
Historia wersji
Wersja Data Rozmiar  
1.0 6 Miesiące temu 164k Pobierz