Lista aktualności Lista aktualności

Stary niedźwiedź mocno śpi…

26.10.2018 r. pracownik Nadleśnictwa Nowogard odwiedził „Sensoraki” z Akademii Malucha w Nowogardzie. Do spotkania przygotował się nie tylko edukator, ale również i dzieci! Oprócz pięknych dekoracji i masek, zaplanowane były również zabawy.

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? Na to pytanie próbowaliśmy wspólnymi siłami odpowiedzieć! A co dzięki temu ustaliliśmy…? Wiemy już, że są ptaki, które odlatują do ciepłych krajów. Wiemy, że są zwierzęta, które żerują latem i jesienią, aby zimą zapaść w sen zimowy. Mamy również takie osobniki, które oprócz zmiany koloru i grubości futra, funkcjonują całą zimę, np. chowając zebrane wcześniej dary lasu w swoich „kryjówkach”. I w tym momencie „pałeczkę” edukatora przejmują dzieci zapraszając nas do przygotowanych wcześniej zabaw! Jak się okazało stary niedźwiedź mocno nie spał. Co więcej w Akademii Malucha grasował „dziki i zły” dzik…!

Na zakończenie „Sensoraki” otrzymały książeczki „Świat trójkątów”, gdzie wspólnie wyklejaliśmy jeże i podbijaliśmy pieczątkę Nadleśnictwa Nowogard. Idealne podsumowanie naszego spotkania.

W ramach podziękowania za prelekcję Nadleśnictwo Nowogard otrzymało słodki podarunek, za który jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy .