Lista aktualności Lista aktualności

Kim jest leśnik?

Na to pytanie z pewnością znają już odpowiedź dzieci ze Szkoły Podstawowej w Długołęce, które niedawno odwiedziły siedzibę Nadleśnictwa Nowogard. Z pomocą opracowania „Praca Leśnika” wspólnie sprawdzaliśmy, jakiego rodzaju czynności i obowiązki wykonuje leśnik w swoim zawodzie.

03.10.2018 r. oprócz teorii, uczestnicy w praktyce mieli możliwość zmierzenia swojej średnicy ramion przy pomocy klupy. Zwiedzaliśmy również siedzibę nadleśnictwa, aby sprawdzić jakiego rodzaju stanowiska zajmują inni pracownicy w biurze. Dzieci z zaciekawieniem rozglądały się po budynku, zwracając również uwagę na mapę ppoż, która znajduje się w głównym holu nadleśnictwa.

Deszczowa pogoda nie stanowiła przeszkody, aby zajęcia odbył się przez chwilę w naszej „dziupli” pod wiatą. Tam edukator zdradził kilka leśnych ciekawostek, m.in. czym różni się sarna od jelenia oraz jak możemy policzyć wiek drzewa. Ciekawość, zaangażowanie i miła atmosfera zaowocowały wspaniałym spotkaniem. W ramach prelekcji Nadleśnictwo Nowogard otrzymało śliczny podarunek, za co bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania.